Зателефонуйте, будь ласка, (093) 417-86-92 або (050)-290-48-18 для узгодження переліку необхідних документів та часу Вашої зустрічі.

Згідно змін до Закону України “Про нотаріат”(№ 614-VI), ст. 34, нотаріуси України можуть вчиняти нотаріальні дії накладання та зняття заборони щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно) і транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації.

Накладення заборони.
Заборону на відчуження накладають нотаріуси за місцем розташування об’єкту заборони або за місцезнаходженням однієї із сторін правочину. Заборона накладаєтся:

 • за повідомленням установи банку (іншої юридичної особи) про видачу позики (кредиту);
 • за зверненням органу опіки та піклування з метою захисту прав та інтересів дитини;
 • при посвідченні договору довічного утримання;
 • при посвідченні договору про заставу нерухомого майна;
 • за повідомленням іпотекодержателя;
 • в усіх інших випадках, передбачених законом.

Хто може ініціювати зняття заборони?
Нотаріус знімає заборону якщо йому було подано заяву про це:

 • Від установи банку (іншої юридичної особи) про погашення позики (кредиту);
 • Від заставодавця (іпотекодавця) та заставодержателя (іпотекодержателя) про припинення договору застави (іпотеки) або лише заставодавця (іпотекодавця) у разі подання ним безспірних доказів виконання зобов’язання;
 • Від заставодавця (іпотекодавця) у разі визнання рішенням суду договору застави (іпотеки) недійсним;
 • Від заставодержателя (іпотекодержателя) у зв’язку з відкриттям виконавчого провадження про звернення стягнення на предмет застави (іпотеки) на підставі виконавчого напису нотаріуса;
 • Від набувача у разі смерті відчужувача за договором довічного утримання (догляду) або спадковим договором;
 • Від відчужувача за спадковим договором у разі смерті набувача;
 • Від набувача або відчужувача на підставі рішення суду про розірвання договору довічного утримання (догляду) або спадкового договору чи визнання їх недійсними;
 • Від фізичної особи, щодо якої скасовано рішення суду про оголошення її померлою;
 • Від спадкоємців по закінченню п’ятирічного строку з часу відкриття спадщини після особи, оголошеної померлою;
 • Від спадкоємця про смерть другого з подружжя, що склали спільний заповіт (вчиняється нотаріусом, яким заведено спадкову справу).


Отримайте консультацію по Вашій справі
(093) 417-86-92

(050) 290-48-18

До заяви додаються примірники правочинів, свідоцтв, що містять запис про накладені заборонищодо відчуження. На цих примірниках нотаріусом вчиняється напис про зняття заборони.

Якщо нотаріус, яким було накладено заборону щодо відчуження, позбавлений можливості вчинити нотаріальну дію щодо зняття заборони, така нотаріальна дія може бути вчинена іншим нотаріусом. У такому разі цей нотаріус залишає у своїх справах копію документа, на якому вчинено напис про зняття заборони щодо відчуження, а також направляє повідомлення про зняття заборони щодо відчуження за місцем зберігання примірника документа, на підставі якого була накладена заборона.

У разі зняття заборони щодо відчуження за заявою однієї із сторін договору застави (іпотеки), нотаріус надсилає повідомлення про зняття заборони щодо відчуження іншій стороні правочину.

Зняття заборони відчуження заставленого майна за заявою боржника. Нотаріус може це зробити,якщо боржник надасть докази відсутності кредитора (його представника) у місці виконання зобов’язання або ухилення кредитора (його представника) від прийняття виконання чи іншого прострочення з їхнього боку, а також внесе в депозит нотаріуса належні з нього кредиторові гроші або цінні папери.

Зняття заборони щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно) і транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації, підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі заборонвідчуження об’єктів нерухомого майна чи Державному реєстрі обтяжень рухомого майна. Державнареєстрація проводиться нотаріусом, яким знято заборону.

м. Київ, вул. Саксаганського 42, оф 27
метро «Площа Льва Толстого»
Понеділок - п'ятниця - з 9.00 до 18.00
Субота та неділя - за домовленістю
(093) 417-86-92
(050)-290-48-18