Зателефонуйте, будь ласка, (093) 417-86-92 або (050)-290-48-18 для узгодження переліку необхідних документів та часу Вашої зустрічі.

Посвідчення часу пред’явлення документів – це нотаріальна дія, яка може розцінюватися як спосіб забезпечення доказів. Вона унормована ст. 83 Закону України “Про нотаріат”.

Нотаріус посвідчує час пред’явлення документа шляхом вчинення посвідчувального напису на оригіналі пред’явленого документа з обов’язковим зазначенням особи, що його пред’явила.

Нотаріус зобов’язаний особисто ознайомиться зі змістом пред’явленого документа і упевнитись в тому, що текст не містить незаконних відомостей, а також інформації, яка порочить честь і гідність громадян.

Для чого потрібно посвідчення часу пред’явлення документів?

Можна виділити дві основні мети:

  • З метою захисту прав інтелектуальної власності, безпосередньо авторського права, права на винаходи, тексти рукописів (книги, тексти пісень, вірші, музикальні твори, сценарії та ін.);
  • Для підтвердження факту виконання зобов’язань (наприклад, відповідно до вимог договору про надання консультаційних послуг із зобов’язанням виконавця надати письмовий висновок за підсумками робіт).


Отримайте консультацію по Вашій справі
(093) 417-86-92

(050) 290-48-18

Що потрібно для надання посвідчення часу пред’явлення документів?

Для надання даної нотаріальної дії, зацікавлена ​​особа може в усній формі звернутися до нотаріуса і надати наступні документи:

  • Паспортні документи заявника;
  • Оригінал документа, що пред’являється для посвідчення.

Вимоги до документів

Згідно Закону України «Про нотаріат» при посвідченні часу пред’явлення документів, особливу увагу нотаріус повинен приділити фізичному стану самого документа, а саме:

  • В документі не повинно бути підчисток, приписок, самовільних виправлень, закреслених слів, записів олівцем;
  • Документ повинен мати ясний текст, який можна прочитати, чіткий відбиток печатки;
  • Документ, викладений на кількох аркушах, повинен бути прошитий, підписаний і скріплений печаткою того, хто його видав.

В кожному конкретному випадку краще звернутися до нотаріуса і отримати консультацію по вашій справі.

м. Київ, вул. Саксаганського 42, оф 27
метро «Площа Льва Толстого»
Понеділок - п'ятниця - з 9.00 до 18.00
Субота та неділя - за домовленістю
(093) 417-86-92
(050)-290-48-18