Зателефонуйте, будь ласка, (093) 417-86-92 або (050)-290-48-18 для узгодження переліку необхідних документів та часу Вашої зустрічі.

У законодавчо закріплені обов’язки нотаріуса входить засвідчення фактів, що мають юридичне значення, в тому числі посвідчення фактів, що стосуються фізичних осіб.

Для посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці зацікавлена ​​особа повинна звернутись до нотаріуса та подати документи, що підтверджують її особу.

За фактом виконання цієї нотаріальної дії зацікавленій особі видається свідоцтво, встановленого зразка.

Щодо встановлення факту перебування фізичної особи в певному місці, то така дія може відбуватись з метою підтвердження місця знаходження фізичної особи для надання йому юридичної сили і значення, а саме в таких випадках:

  • Для встановлення аліментних зобов’язань, тобто підтвердження знаходження дитини за місцем проживання одного з батьків;
  • Як доказ при судовому розгляді;
  • Як доказ факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини;
  • Для підтвердження факту що особа, яка перебуває в безпорадному стані, перебуває за місцем проживання особи, яка її утримує;
  • Для спростування особою інформації про те, що місце знаходження її невідоме у разі пред’явлення в суді заяви про визнання її безвісно відсутнім або оголошення померлою;
  • Для забезпечення алібі;
  • Для підтвердження обставин невиконання особами взятих на себе зобов’язань, наприклад, невиконання або неналежного виконання умов угоди про завдаток.


Отримайте консультацію по Вашій справі
(093) 417-86-92

(050) 290-48-18

Хто може звернеться до нотаріуса за посвідченням фактів?

Встановлення факту перебування фізичної особи в певному місці може бути здійснено нотаріусомвиключно відносно фізичної особи.

Згідно з положеннями Цивільного кодексу посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці не може бути скоєно за участю представника.

Винятком з цього правила є випадки:

  • Коли встановлення факту стосується малолітньої дитини, недієздатної фізичної особи, то від імені таких осіб діють їх законні представники – батьки, опікуни, усиновителі;
  • Коли встановлення факту відбувається по відношенню неповнолітньої дитини, а також фізичної особи, цивільна дієздатність якої обмежена, то посвідчення факту відбувається за згодою законних представників.

З приводу кожної конкретної ситуації найкраще відразу звернутися до нотаріуса і отримати консультацію по вашій справі.

м. Київ, вул. Саксаганського 42, оф 27
метро «Площа Льва Толстого»
Понеділок - п'ятниця - з 9.00 до 18.00
Субота та неділя - за домовленістю
(093) 417-86-92
(050)-290-48-18