Зателефонуйте, будь ласка, (093) 417-86-92 або (050)-290-48-18 для узгодження переліку необхідних документів та часу Вашої зустрічі.

Для посвідчення факту, що фізична особа є живою, зацікавлена ​​особа повинна подати нотаріусу документи, що підтверджують її особу.

За фактом виконання даного нотаріальної дії зацікавленій особі видається свідоцтво, встановленого зразка.

Посвідчення факту, що фізична особа є живою, вчиняється нотаріусом з метою підтвердження наявності даної особи як суб’єкта правовідносин. Необхідність здійснення такої нотаріальної дії може бути обумовлена ​​наступними обставинами:

  • У випадку міжнародного спадкування, коли спадщину відкрито за кордоном. Наприклад, якщо спадщину відкрито у Франції, а спадкоємці проживають в Україні, то за законами Франції спадкоємець може розраховувати на зменшення податку на спадщину, якщо у нього є як мінімум троє неповнолітніх дітей. Для підтвердження потрібно подати свідоцтва про народження дітей, а також нотаріальні свідоцтв про те, що діти є живими;
  • У випадку, коли особа отримує періодичні платежі (пенсію, аліменти, компенсацію та ін.) з-за кордону (чи іншої місцевості) може знадобитися щорічне підтвердження, що одержувач є живим;
  • Як доказ при вирішенні питання про скасування рішення щодо визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
  • У всіх інших юридичних випадках, коли самій особі або іншим зацікавленим особам потрібно підтвердити факт, що особа є живою.


Отримайте консультацію по Вашій справі
(093) 417-86-92

(050) 290-48-18

Хто може звернеться до нотаріуса за посвідченням фактів?

Виключно фізичні особи. Згідно з положеннями Цивільного кодексу посвідчення цих фактів не може бути скоєно за участю представника. Винятком з цього правила є випадки:

  • Коли встановлення факту стосується малолітньої дитини, недієздатної фізичної особи, то від іменітаких осіб діють їх законні представники – батьки, опікуни, усиновителі;
  • Коли встановлення факту відбувається по відношенню до неповнолітньої дитини, а також фізичної особи, цивільна дієздатність якої обмежена, то посвідчення фактів відбувається за згодою законних представників.

З приводу посвідчення факту, що фізична особа є живою найкраще звернутися до нотаріуса і отримати консультацію по вашій справі.

м. Київ, вул. Саксаганського 42, оф 27
метро «Площа Льва Толстого»
Понеділок - п'ятниця - з 9.00 до 18.00
Субота та неділя - за домовленістю
(093) 417-86-92
(050)-290-48-18