Зателефонуйте, будь ласка, (093) 417-86-92 або (050)-290-48-18 для узгодження переліку необхідних документів та часу Вашої зустрічі.

Морський протест як нотаріальна послуга – це, мабуть, найбільш рідкісна серед нотаріальних дій в Україні. Це зумовлено специфікою даної нотаріальної послуги і місцем її здійснення. Розглянемо це явище більш детально на прикладі.

Отже, ви судновласник і ваше морське судно перевозить вантаж з порту А в порт Б. У порту А команда корабля виконала всі необхідні дії, завантажили вантаж і вирушили у плавання. На третій день шляху в морі почався шторм. Погодні умови могли проявити приховані дефекти корпусу судна і трюмів. Тому вантаж під впливом природних сил міг постраждати.

А тепер питання: що робити судновласнику, якщо вантаж був пошкоджений під час поїздки через незалежні від нього обставини? Як ви вже здогадалися, найкращим вирішенням проблеми буде заявити морський протест. Тому капітан судна наділений правом подати заяву про морський протест.

Для судновласника акт про морський протест буде доказом для свого захисту. Адже якщо клієнт звинуватить його в тому, що він пошкодив вантаж, то судновласник зможе підтвердити свою невинність.

УВАГА – ЦЕ ВАЖЛИВО!

Терміни

Насправді, часу у капітана для заяви морського протесту дуже мало:

  • 24 години з моменту приходу судна в порт, якщо подія сталася під час плавання;
  • 24 години з моменту події, якщо подія сталася під час стоянки в порту.

Але не завжди капітан може вкластися в зазначені терміни. Як бути у випадку пропуску строків?

Як ви розумієте, пропустити терміни можна виключно з поважних причин. При цьому, капітан зобов’язаний вказати ці причини в своїй заяві. І тут виникає закономірне питання: а як же бути з вантажем? Чи можна його розвантажувати?

Якщо у капітана є передумови, що вантаж був пошкоджений через події, що відбулися під час плавання, то морський протест слід заявити до відкриття люків. Лише у разі крайньої необхідності можна порушити порядок дій і провести розвантаження до складання морського протесту.


Отримайте консультацію по Вашій справі
(093) 417-86-92

(050) 290-48-18

Процедура здійснення такої нотаріальної послуги, як морський протест

Перш за все, капітан повинен звернутися до нотаріуса і подати відповідні документи.

Нотаріус опитує самого капітана і свідків події. Свідками можуть бути члени суднової команди. По можливості свідків має бути не менше 4 осіб, у тому числі двоє з числа командного складу.

В результаті нотаріус видає капітанові акт про морський протест.

До кого звертатися?

Морський протест можна заявити:

  • Нотаріусу в порту України;
  • Консулу України або компетентним посадовим особам іноземної держави в порядку, встановленим цією державою, в іноземному порту.

Перелік документів, необхідних щоб здійснити морський протест

Для вчинення нотаріусом акта про морський протест капітан повинен подати наступні документи:

  • Документи, що засвідчують його особу і посаду;
  • Заява про морський протест з викладенням обставин події та заходів, вжитих капітаном для забезпечення цілості довіреного йому майна;
  • Судновий журнал і виписка з суднового журналу, завірена капітаном.

Ці документи можуть бути подані капітаном одночасно із заявою або ж при наявності особливих обставин протягом 7 днів з моменту прибуття в порт або з моменту події, якщо воно мало місце бути в порту.

м. Київ, вул. Саксаганського 42, оф 27
метро «Площа Льва Толстого»
Понеділок - п'ятниця - з 9.00 до 18.00
Субота та неділя - за домовленістю
(093) 417-86-92
(050)-290-48-18