Зателефонуйте, будь ласка, (093) 417-86-92 або (050)-290-48-18 для узгодження переліку необхідних документів та часу Вашої зустрічі.

Торги: які вони бувають?

  • Торги, що відбулися. Торги визнаються такими, що відбулися, якщо під час їх проведення на торгах перебував покупець на майно.
  • Торги, що не відбулися. Буває й так, що за результатами торгів бажаючих купувати не знаходиться. У такому випадку, торги визнаються такими, що не відбулися.

Одразу слід зазначити, що після обох видів торгів можна отримати свідоцтво про придбання майна. Різницю буде тільки в комплекті документів, необхідних для вчинення нотаріальної дії. 

До якого нотаріуса звернутися щоб отримати свідоцтво про придбання майна з публічних торгів (аукціонів)?

Ви маєте право звернутися до будь-якого нотаріуса за місцем знаходження нерухомого майна для отримання свідоцтва про придбання майна з торгів. І тільки у випадку, якщо заставлене майно є рухомим, можна звернутися до нотаріуса за місцем проведення аукціону.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ
для видачі свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), які НЕ відбулися:

  • Документи, що ідентифікують Власника.
  • Акт про проведення прилюдних торгів, в якому обов’язково буде вказано, що торги (аукціон) не відбулися.

Якщо прилюдні торги (аукціон) оголошено такими, що не відбулися, нотаріус видає відповідне свідоцтво про передачу майна стягувачеві в рахунок погашення боргу на підставі акта, в якому зазначено, що прилюдні торги (аукціон) не відбулися.


Отримайте консультацію по Вашій справі
(093) 417-86-92

(050) 290-48-18

В акті про те, що прилюдні торги (аукціон) не відбулися, має бути зазначено:

  • ким, коли і де проводилися прилюдні торги (аукціон);
  • коротка характеристика майна;
  • прізвище, ім’я, по батькові (найменування юридичної особи), місце проживання/місцезнаходження кожного покупця;
  • дані про правовстановлюючі документи, що підтверджували право власності боржника на майно: назва правостановлюючого документа, ким виданий, посвідчений (для нотаріусів зазначаються прізвище, ім’я, по батькові, нотаріальний округ), дата видачі, посвідчення, номер за реєстром, орган реєстрації, дата та номер реєстрації;
  • підстави, з яких прилюдні торги (аукціон) не відбулися.

Примітка:

Пам’ятайте, що нотаріус для вчинення нотаріальної дії має право вимагати додаткові документи. Наведений вище список документів є орієнтовним.

З приводу кожного конкретного випадка найкраще звернутися до нотаріуса і отримати індивідуальну консультацію по вашій справі.

м. Київ, вул. Саксаганського 42, оф 27
метро «Площа Льва Толстого»
Понеділок - п'ятниця - з 9.00 до 18.00
Субота та неділя - за домовленістю
(093) 417-86-92
(050)-290-48-18