• Офіс: вул. Саксаганського, 42, оф. 27
 • Працюємо ПН - ПТ з 10 до 18, СБ - за домовленістю
 • Офіс: вул. Саксаганського, 42, оф. 27
 • Працюємо ПН - ПТ з 10 до 18, СБ - за домовленістю
 • Офіс: вул. Саксаганського, 42, оф. 27
 • Працюємо ПН - ПТ з 10 до 18, СБ - за домовленістю

Посвідчення факту, що фізична особа є живою

Посвідчення факту, що фізична особа є живою, вчиняється нотаріусом з метою підтвердження наявності даної особи як суб’єкта правовідносин.

Попередня консультація завжди безкоштовно

Попередній аналіз документів завжди безкоштовно

знижки для пільгових категорій громадян та пенсіонерів

Для посвідчення факту, що фізична особа є живою, зацікавлена ​​особа повинна подати нотаріусу документи, що підтверджують її особу.

За фактом виконання даного нотаріальної дії зацікавленій особі видається свідоцтво, встановленого зразка.

Посвідчення факту, що фізична особа є живою, вчиняється нотаріусом з метою підтвердження наявності даної особи як суб’єкта правовідносин. Необхідність здійснення такої нотаріальної дії можебути обумовлена ​​наступними обставинами: 

 • У випадку міжнародного спадкування, коли спадщину відкрито за кордоном. Наприклад, якщо спадщину відкрито у Франції, а спадкоємці проживають в Україні, то за законами Франції спадкоємець може розраховувати на зменшення податку на спадщину, якщо у нього є як мінімум троє неповнолітніх дітей. Для підтвердження потрібно подати свідоцтва про народження дітей, а також нотаріальні свідоцтв про те, що діти є живими;
 • У випадку, коли особа отримує періодичні платежі (пенсію, аліменти, компенсацію та ін.) з-за кордону (чи іншої місцевості) може знадобитися щорічне підтвердження, що одержувач є живим;
 • Як доказ при вирішенні питання про скасування рішення щодо визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
 • У всіх інших юридичних випадках, коли самій особі або іншим зацікавленим особам потрібно підтвердити факт, що особа є живою.

Хто може звернеться до нотаріуса за посвідченням фактів?

Виключно фізичні особи. Згідно з положеннями Цивільного кодексу посвідчення цих фактів не може бути скоєно за участю представника. Винятком з цього правила є випадки:

 • Коли встановлення факту стосується малолітньої дитини, недієздатної фізичної особи, то від іменітаких осіб діють їх законні представники – батьки, опікуни, усиновителі;
 • Коли встановлення факту відбувається по відношенню до неповнолітньої дитини, а також фізичної особи, цивільна дієздатність якої обмежена, то посвідчення фактів відбувається за згодою законних представників.

З приводу посвідчення факту, що фізична особа є живою найкраще звернутися до нотаріуса і отримати консультацію по вашій справі.

Договір купівлі продажу авто у нотаріуса

Найпоширенішим способом прихованої купівлі/продажу авто є оформлення генеральної довіреності, але мало хто замислюється над тим, що, користуючись автомобілем за дорученням, ви не є реальним власником

Посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці

Щодо встановлення факту перебування фізичної особи в певному місці, то така дія може відбуватись з метою підтвердження місця знаходження фізичної особи для надання йому юридичної сили і значення, а саме в таких випадках:

Нотаріальне посвідчення договорів відчуження (купівлі-продажу, дарування, міни) автомобіля (транспортного засобу)

Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу (дарування, міни) транспортних засобів, здійснюєтьсяза бажанням сторін згідно зі статтею 54 Закону України «Про нотаріат».

Накладення заборони щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно), що підлягає державній реєстрації

Згідно змін до Закону України “Про нотаріат”(№ 614-VI), ст. 34, нотаріуси України можуть вчиняти нотаріальні дії накладання та зняття заборони щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно) і транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації.

Попередній аналіз документів з допомогою Еmail

Можливий прийом у вихідні і святкові дні

Доступ до Єдиного державного реєстру юр. осіб та фіз. осіб