• Офіс: вул. Саксаганського, 42, оф. 27
  • Працюємо ПН - ПТ з 10 до 18, СБ - за домовленістю
  • Офіс: вул. Саксаганського, 42, оф. 27
  • Працюємо ПН - ПТ з 10 до 18, СБ - за домовленістю
  • Офіс: вул. Саксаганського, 42, оф. 27
  • Працюємо ПН - ПТ з 10 до 18, СБ - за домовленістю

Видача свідоцтва про право на спадщину

Тільки після смерті людини спадкоємці отримують право прийняти спадщину або відмовитися від неї.

Попередня консультація завжди безкоштовно

Попередній аналіз документів завжди безкоштовно

знижки для пільгових категорій громадян та пенсіонерів

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВІДКРИТТЯ СПАДКОВОЇ СПРАВИ

  • Ідентифікуючі документи спадкоємця;
  • Свідоцтво про смерть спадкодавця;
  • Довідка про причину смерті;
  • Документ, що підтверджує останнє місце реєстрації спадкодавця (місце відкриття спадщини);
  • Заповіт при наявності.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ – ЦЕ ВАЖЛИВО!
Присутність спадкоємців для відкриття спадкової справи – обов’язкова.

Тільки після смерті людини спадкоємці отримують право прийняти спадщину або відмовитися від неї.

До складу спадщини входить: з одного боку майно і з іншого – борги. Неможливо прийняти спадкове майно, але відмовитися від боргів. Якщо ви приймаєте спадок, то тільки весь разом – і майно, і борги.

Дуже важливо знати, що тільки один нотаріус може вести спадкову справу. Фактично нотаріуса вибирає перший із спадкоємців, який приходить до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Всі інші спадкоємці будуть приєднуватися до вже існуючої справі.

Коли потрібно йти до нотаріуса?

Часто до нотаріуса приходять через півроку після смерті людини. І в більшості таких випадків цевиявляється вже пізно.

Якщо ви були зареєстровані за однією адресою разом з померлим, то ви вважаєтесь спадкоємцем, який фактично прийняв спадщину.

Але якщо ви проживали окремо, то нотаріус вам потрібен обов’язково. І тут найголовніше не пропустити ці 6 місяців, протягом яких можна прийняти спадщину. Цей строк починається з моменту смерті спадкодавця. Якщо ви пропустите ці півроку, то, швидше за все, вам доведеться звертатися до суду для поновлення строку.

Свідоцтво про право на спадщину: до якого нотаріуса звертатися?

Спадкове справа може вести будь-який нотаріус.

Реформа нотаріату в Україні зрівняла права і статус державних та приватних нотаріусів. Таким чином, не має значення яким нотаріусом (приватним або державним) оформлені документи, всі вони мають однакову юридичну силу.

За загальним правилом спадкова справа заводиться за місцем останньої реєстрації спадкодавця. Це означає, якщо спадкодавець був зареєстрований у місті Києві, то звертатися потрібно до нотаріуса Київського міського нотаріального округу.

Буває й таке, що людина не мала офіційного місця реєстрації ні за якою адресою або тільки знялася з обліку і не встигла зареєструватися на новому місці. Тоді спадщина відкривається там, де знаходиться нерухомість померлого. Якщо таких об’єктів нерухомості кілька, то спадкоємець за своїм бажанням може вибрати місце ведення спадкової справи.

Якщо ви не можете підтвердити місце відкриття спадщини, то потрібно спочатку звернутися до суду для встановлення такого місця.

Примітка:

Пам’ятайте, що нотаріус для вчинення нотаріальної дії має право вимагати додаткові документи.Наведений вище список документів є орієнтовним. Але життєвих ситуацій дуже багато, тому з розумінням слід відноситься, якщо нотаріус просить надати ще які-небудь документи.

Всі юридичні тонкощі неможливо перерахувати в одній статті. Спадкові справи завжди дуже індивідуальні. Тому в кожному конкретному випадку розподіл майна буде проводитися з урахуванням всіх важливих юридичних фактів. Звичайно, по кожному випадку краще заздалегідь проконсультуватися з нотаріусом.

Договір купівлі продажу авто у нотаріуса

Найпоширенішим способом прихованої купівлі/продажу авто є оформлення генеральної довіреності, але мало хто замислюється над тим, що, користуючись автомобілем за дорученням, ви не є реальним власником

Посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці

Щодо встановлення факту перебування фізичної особи в певному місці, то така дія може відбуватись з метою підтвердження місця знаходження фізичної особи для надання йому юридичної сили і значення, а саме в таких випадках:

Нотаріальне посвідчення договорів відчуження (купівлі-продажу, дарування, міни) автомобіля (транспортного засобу)

Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу (дарування, міни) транспортних засобів, здійснюєтьсяза бажанням сторін згідно зі статтею 54 Закону України «Про нотаріат».

Накладення заборони щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно), що підлягає державній реєстрації

Згідно змін до Закону України “Про нотаріат”(№ 614-VI), ст. 34, нотаріуси України можуть вчиняти нотаріальні дії накладання та зняття заборони щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно) і транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації.

Попередній аналіз документів з допомогою Еmail

Можливий прийом у вихідні і святкові дні

Доступ до Єдиного державного реєстру юр. осіб та фіз. осіб