• Офіс: вул. Саксаганського, 42, оф. 27
 • Працюємо ПН - ПТ з 10 до 18, СБ - за домовленістю
 • Офіс: вул. Саксаганського, 42, оф. 27
 • Працюємо ПН - ПТ з 10 до 18, СБ - за домовленістю
 • Офіс: вул. Саксаганського, 42, оф. 27
 • Працюємо ПН - ПТ з 10 до 18, СБ - за домовленістю

Засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них

Засвідчення копій документів і виписок є, мабуть, найбільш поширеною з нотаріальних дій. Це обумовлено множинністю випадків у житті, при яких просто необхідно нотаріально завірити копію з оригіналу документа.

Попередня консультація завжди безкоштовно

Попередній аналіз документів завжди безкоштовно

знижки для пільгових категорій громадян та пенсіонерів

Що ж тут складного? Потрібно просто взяти і зробити копію. Але це так тільки на перший погляд!

Більшість клієнтів думають, що тут немає нічого складного. Тому часто засмучуються, коли нотаріус відмовляє в посвідченні копії будь-якого документа. Насправді нотаріальна дія по засвідченню вірності копій документів має багато законодавчих тонкощів і правил, які зобов’язаний дотримуватися нотаріус.

Засвідчення копій документів і виписок є, мабуть, найбільш поширеною з нотаріальних дій. Це обумовлено множинністю випадків у житті, при яких просто необхідно нотаріально завірити копію з оригіналу документа.

Перш за все, такі ситуації виникають, коли потрібно один документ подати в кілька місць або ж коли оригінал документа потрібен надалі.

Копія ніколи по-справжньому не замінить оригінал. Наприклад, не можна навіть по нотаріальній копії правовстановлюючого документа оформити угоду стосовно будь-якого майна. Копії потрібні тільки для подальшої реалізації своїх прав та обов’язків.

Що потрібно для засвідчення копії документів?

Для того, щоб завірити копію документа, досить усного звернення до нотаріуса. При собі потрібно мати:

 • Оригінал або належним чином завірену копію документа, з якого потрібно зробити копію.
 • Документ, що підтверджує особу (паспорт або інший документ, за яким можна встановити особу: службове посвідчення, посвідчення водія, моряка, інваліда та ін.).

Нотаріуси мають право засвідчити вірність копій документів або виписок з них за таких умов:

 • Документ не повинен суперечити Закону за змістом і формою.

Це означає, що в документі не повинно бути підчисток, приписок, самовільних виправлень, закреслених слів, записів олівцем.

Документ повинен мати ясний текст, який можна прочитати, чіткий відбиток печатки.

Документи, викладені на кількох аркушах, повинні бути прошиті, підписані і скріплені печаткою того, хто його видав.

Якщо у нотаріуса виникнуть сумніви в оригінальності документа, то він може його затримати тавідправити на експертизу для перевірки.

 • Наявність юридичного значення документа.

Це означає, що поданий документ повинен мати значення для подальшої реалізації прав та інтересів зацікавлених осіб, тобто створювати певні юридичні наслідки для громадян.

У даному контексті, не можуть бути завірені копії, документів, виданих релігійними установами(наприклад, свідоцтво про хрещення, про вінчання та ін.), Оскільки згідно з Конституцією України церква відділена від держави.

При цьому, закінчення терміну дії документа не є перепоною для запевнення його копії. Оскільки в ньому можуть міститися факти минулого, які на даний момент мають правову цінність.

 • Документи повинні бути видані юридичними особами або ж підпис фізичної особи на документі має бути засвідчений уповноваженою особою.

Окремі випадки засвідчення вірності копій документів

Якщо вам потрібно завірити копію документа, виданого РАГСом, для подальшого використання за кордоном, то спочатку потрібно легалізувати такий документ (проставити апостиль або отримати консульську легалізацію), а потім вже звертатися до нотаріуса.

Якщо ж потрібно завірити копію заповіту, то звернутися до нотаріуса з таким проханням можуть тільки особи, зазначені в заповіті. При цьому обов’язково потрібно надати свідоцтво про смерть заповідача.

Не можна завіряти копії з наступних документів:

 • Документи, на підставі яких видаються оригінали (медичні довідки про народження дитини, довідки про смерть, довідки та висновки про наявність психічних захворювань та ін.);
 • Виписки із залікової відомості, без надання диплома про закінчення навчального закладу;
 • Тимчасові посвідчення, видані технікумами замість диплома;
 • Довідки про закінчення інтернатури, клінічної ординатури, аспірантури, видані замість посвідчень;
 • Протоколи засідань екзаменаційних комісій при проведенні кандидатських іспитів;
 • Перепустки для проходу в установи;
 • Посвідчення про відрядження військовослужбовців;
 • Трудові книжки в разі виїзду громадянина за кордон, оскільки трудові книжки не підлягають легалізації та вивозу за кордон;
 • Листи юридичних осіб, адресовані іншим юридичним особи, оскільки такі документи повинні зберігається в самій установі і не підлягають видачі або вилученню.

Договір купівлі продажу авто у нотаріуса

Найпоширенішим способом прихованої купівлі/продажу авто є оформлення генеральної довіреності, але мало хто замислюється над тим, що, користуючись автомобілем за дорученням, ви не є реальним власником

Посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці

Щодо встановлення факту перебування фізичної особи в певному місці, то така дія може відбуватись з метою підтвердження місця знаходження фізичної особи для надання йому юридичної сили і значення, а саме в таких випадках:

Нотаріальне посвідчення договорів відчуження (купівлі-продажу, дарування, міни) автомобіля (транспортного засобу)

Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу (дарування, міни) транспортних засобів, здійснюєтьсяза бажанням сторін згідно зі статтею 54 Закону України «Про нотаріат».

Накладення заборони щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно), що підлягає державній реєстрації

Згідно змін до Закону України “Про нотаріат”(№ 614-VI), ст. 34, нотаріуси України можуть вчиняти нотаріальні дії накладання та зняття заборони щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно) і транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації.

Попередній аналіз документів з допомогою Еmail

Можливий прийом у вихідні і святкові дні

Доступ до Єдиного державного реєстру юр. осіб та фіз. осіб